Teknoloji

Bilişim ve Teknolojileri

 

Tüm dünyada hem kamunun hem de özel sektörün teknoloji ve yazılım ihtiyaçları giderek artmaktadır. Birçok kurum bu ihtiyaçlarını özel sektör aracılığıyla karşılamaktadır. 

2018'deki güçlü bir yılın ardından, küresel havacılık endüstrisi 2019'da bir düşüş yaşadı. Bilişim teknoloji sektörü yükselmeye devam ederken, ticari havacılık sektöründeki büyüme yavaşladı. 2021'de, ticari havacılık sektörünün 2019'daki düşüşünden sonra toparlanmasıyla, havacılık ve uzay endüstrisinin büyüme yörüngesine geri dönmesi bekleniyor.

Nokta Yatırım, giderek büyüyen bilişim, yazılım ve teknoloji sektörlerinde faaliyet göstermek üzere 2020 yılında Nokta Bilişim Teknolojileri A.Ş.’yi kurmuştur. Bu sayede Bilişim Teknolojileri, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Coğrafi Bilgi Sistem ve Teknolojileri ve Raylı Ulaşım Sistemleri üzerine teknoloji ve yazılım geliştirme konusunda faaliyetlerine başlamıştır. 

Bilişim ve Teknoloji sektöründe fikir aşamasından başlayarak işletmeye almaya kadar olan süreçlerde ihtiyaç duyulan hizmetlerin müşterilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak bir kısmını yada tamamını sunar. Hedef sektörün ihtiyacı olan Network, Yazılım, Mobil Uygulama ve diğer Teknolojik hizmetler konularında tek elden çözüm merkezi olmaktır.